iCard Donanımlar

iCard müşterilerine yazılım ve donanımları kapsayan komple çözümler sunar.

Türkiye'nin en çok tercih edilen Geçiş Kontrol Yazılımı olan iCard; yazılımının kalitesine uygun, denenmiş ve test edilmiş donanımları her türlü entegrasyonu yapılmış bir şekilde sizlere sunar. Böylece donanımların her birinin ayrı, yazılımların ayrı yerden alınması sonrası oluşan koordinasyon problemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

Her türlü teknik problemde her zaman ilk müdahale iCard uzmanları tarafından yapılır ve donanımlar dahil probleminiz çözülene kadar size rehberlik yapılır.*

kapı.png

iCard Duvar Tipi
Karekod Okuyucu

iCard Duvar Tipi Karekod Okuyucu

iCard tarafından ofisler için özel olarak tasarlanmış; duvar tipi karekod okuyucu aparatı ile ofis konseptinize uygun çok daha şık bir çözüm sunuyoruz.  

ICARD KUTU 1.png

Teknik özellikler

Ölçüler

Karekod Okuyucu

Boy : 14 cm

En : 8,5 cm

Yükseklik : 5,2 cm

Newland FM3080

ICARD KUTU OLCULER.png
shutterstock_1740191975_edited.jpg

iCard turnikeler ve karekod çözümleri

GymPro Geçiş Kontrol Sistemleri

Ofis, plaza ve benzeri alanlarda tasarımınıza uygun şık turnikeler ve ister turnike üstü, ister gömülü karekod okuyucu çözümlerini de birlikte sunuyoruz 

iCard ile uyumlu turnike ve karekod çözümleri

iCard QR Geçiş Kontrol Alternatifleri

Ofis, plaza, teknokent, fabrika vb. tüm işletme türlerine uygun farklı çözüm tecrübesi ile iCard sizlere hızlı ve ekonomik çözümler sunar. Aşağıda iCard karekod okuyucuları ile kurulabilecek senaryoları inceleyebilirsiniz. İşletmeniz için tek ya da aynı anda birden fazla farklı çözümü ihtiyacınıza uygun olarak sunulmaktadır. 

Turnike Geçişleri

icard donanımlar a.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı turnike geçişlerinde; turnike üstü ya da turnike içine gömülü karekod okuyucular ile kullanabilirsiniz.

 

Bu alternatifte; turnike üzerindeki karekod okuyucu kamera; mobil uygulama içerisinde açılan benzersiz ve güvenli karekodu okur ve ortalama 20 milisaniyede firma sunucularından kontrolleri gerçekleştirir. Kişinin geçiş yetkisi varsa; turnike sistem tarafından açılır. 

Gerekli Donanımlar (*)

Karekod Okuyucu

Converter

Kapı Geçişleri

icard donanımlar 2.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı ofis içerisindeki kapıların yetkili kişilere açılması için kullanabilirsiniz.

 

Bu alternatifte; özel donanım içerisindeki karekod okuyucu kamera; mobil uygulama içerisinde açılan benzersiz ve güvenli karekodu okur ve ortalama 20 milisaniyede firma sunucularından kontrolleri gerçekleştirir. Kişinin geçiş yetkisi varsa; kapı sistem tarafından açılır. 

Gerekli Donanımlar (*)

Karekod Okuyucu

Converter

Buradayım Bildirimi

icard donanımlar 3.png

Çalışma Yöntemi 

iCard uygulamanızı tesis içerisine yerleştirilmiş farklı lokasyonlardaki SABİT KAREKOD etiketlerini okutarak; kişilerin o anda orada olduklarını tespit edebilirisiniz. 

 

Bu alternatifte; diğerlerinden farklı olarak Mobil Uygulama cep telefonu kamerası ile sabit karekodu okur. Sabit karekod verisi ve lokasyonda konumlandırılmış olan Beacon cihazı verisini firma sunucusuna göndererek doğrulama sağlar. Aynı zamanda Beacon cihazı ile kişinin o lokasyonda olduğu doğrulanır.

Gerekli Donanımlar (*)

Beacon

Sabit karekod okuma modelinde lokasyon kontrolü Beacon cihazları ile sağlanır. Bu cihazlar Bluetooth Low Energy (BLE) teknolojisini kullanmaktadır. Bluetooth teknolojisi ile aynı kapsama alanına sahip olan BLE, düşük enerji tüketimi sağlamaktadır. Bu nedenle uygulamanın kullanılacağı cep telefonunun Bluetooth 4.2 ve üstü bir donanıma sahip olması gerekmektedir. Cihaz enerjisini içerisinde yer alan pilden almaktadır. Ortalama pil ömrü 24 aydır.

(*) Önemli Hatırlatmalar

  1. Argedan iCard ürünü için karekod okuyucu, turnike, duvar aparatı, tetik makenizmaları, converter vb. çözümleri birlikte sunar. Bu hizmetlere altyapı ve kablolama dahil değildir. Ancak; en doğru altyapı için ücretsiz danışmanlık yapılmaktadır. 

  2. Mobil uygulama aracılığı ile herhangi bir kapı ya da turnikenin açılması isteniyorsa, yalnızca ilk iki alternatif tercih edilmelidir.

  3. İlk iki alternatifte; Argedan uzmanları tarafından testleri yapılmış donanımların kullanılması tavsiye edilir. Argedan tarafından test edilip, onaylanmamış donanımların kullanılması esnasında sistemde ortaya çıkabilecek aksaklıklar Argedan'ın sorumluluğu dışındadır.

  4. "Buradayım" bildirimi; yalnızca mobil uygulama sahibinin o anda o alanda olduğunu tespit için kullanılır. Bu donanım ile herhangi bir kapı/turnike açmak mümkün değildir. 

Her üç alternatif ile ilgili daha detaylı bilgi için uzmanlarımız ile görüşünüz.